غذا چيست؟

بعضي از  خوردنی‌ها كه هر روز و حتي به مقدار زياد خورده مي‌شوند غذا نيستند، بلكه از ديدگاه طب سنتي دوا هستند. غذاي مطلق كه براي بدن انسان بسيار مفيد است و باعث رشد و نمو مي‌شود، ماده‌اي است كه وقتي انسان مي‌خورد و وارد بدن مي‌شود و مراحل هضم در معده، روده و كبد بر روي آن صورت مي‌گيرد، مي‌تواند به مصرف اعضا و سلول‌هاي بدن برسد بدون اينكه مزاج انسان را تغيير دهد و در اعتدال و سلامتي بدن اختلال ايجاد كند. پس به عبارت ديگر، بدن بر روي آن اثر مي‌گذارد و نه آن ماده بر روي بدن که به اين ماده غذاي مطلق گفته مي‌شود.

غذاي انسان محدود به چند نوع ماده است که اصلي‌ترين آنها گندم و فرآورده‌هاي آن (از همه مهم‌تر نان) بوده و سپس برنج  در این فهرست قرار دارد. از ساير غذاهای اصلی انسان مي‌توان به برخی از گوشت‌ها شامل گوشت گوسفندي، گوساله، بزغاله و يا گوشت پرندگان كوچك مانند مرغ يا جوجه‌مرغ (مرغ جوان) اشاره نمود، البته به شرط اينكه در مصرف آن‌ها زياده‌روي نشود كلاً غذاهای اصلی انسان  زمینه طعم شيرين دارند یعنی یا خود شیرین هستند و يا بعد از قرار گرفتن در دهان طعم شيرين ايجاد مي‌كنند بعضي از ميوه‌جات مانند انجير (كه در قرآن هم ذكر شده) و انگور نیز جزو غذاهای انسان قرار گرفته‌اند.

پس غذاي انسان محدود به اين  خوردنی‌ها است و انسان مي‌تواند با مصرف يك يا چند  مورد از مواد گفته شده ساليان سال سالم زندگي كند.

غير از موارد ذكر شده، ساير موادي كه ما به عنوان غذا استفاده مي‌كنيم، از بهترين غذاي (غذای اصلی) انسان فاصله دارند؛ يا اصلاً غذا نيستند و در مقوله دارو قرار دارند و يا عارضه آنها بيشتر از نفع‌شان است.

دکتر میرغضنری(مجله دنیای تغذیه 134.24)

فایل های پیوست

ارسال نظر

نام

پست الکترونیک

پیام شما


نظرات کاربران


مطالب مشابه