نكات طلايي در مزاج های مختلف


-        سبك زندگي افراد، بسته به مزاج آنها با هم متفاوت است، چون انسان‌ها و در نتيجه مزاج آنها با هم متفاوت است، يعني همه افراد نمي‌توانند از يك نوع غذا يا نوشيدني استفاده كنند.  بنابراين تجويز ثابت و پرهيز ثابت هم براي همه افراد نبايد داشت، مثلا نمي‌توان گفت همه افراد هميشه به يك ميزان خاص ماست، آب، چاي يا. . . بخورند يا بنوشند در نتيجه هر فرد بايد متناسب با مزاج خود، خوردني‌ها و نوشيدني‌هايش را تنظيم كند تا سالم بماند و اين همان روح و نقطه قوت طب سنتي است كه توصيه‌ها به افراد بايد انفرادي و  شخصیباشد.

-        اينكه گفته مي‌شود گرمي‌جات، هم شامل موادي مي‌شود كه بالقوه گرم هستند (مانند ادويه‌جات، مواد تند و. .. ) و هم شامل خوردني‌ها و نوشيدني‌هاي داغ مي‌شود (مانند آب جوش، چاي داغ، داغداغ غذاخوردن و . . .) كه تمام اين موارد براي افراد گرم مزاج مضر است و لذا اين افراد بايد غذاهايي بخورند كه هم مزاج خنكي داشته باشند و هم ظاهر خنك و سرد داشته باشند ؛البته حفظ تعادل همیشه لازم است. در مورد سرد مزاجان هم به همين ترتيب، زياده‌روي در مصرف موادي با سردي بالقوه (مزاج سرد) و همچنين سردي بالفعل (سرد فیزیکی در لمس) براي اين افراد مضر است، مثلاً زياده‌روي در نوشيدن آب (چون مزاج آن سرد است) برايشان بسيار مضر است، مخصوصاً آب سرد حاوی يخ، بنابراين اين افراد هم بايد در نوشيدن آب زياده‌روي ننمايند (مخصوصاً‌ در فصول سرد سال) و زماني هم كه تشنه‌ مي‌شوند، نبايد آب يخ و سرد بنوشند (رعايت بالقوه و بالفعل)

-        افرادي كه مزاج‌هاي گرم دارند، معمولاً‌معده‌ها و هضم قوي هم دارند، به طوري كه مي‌‌توانند غذاهاي سنگين‌تر را راحت‌تر هضم كنند، اما افراد سرد مزاج مخصوصاً وقتي كه سردي معده هم داشته باشند، قوه هاضمه و جاذبه آنها  ضعيف است و در نتيجه بايد حجم غذاي كمتر و متناسب با مزاجشان بخورند و پرخوري براي اين افراد بدتر است. در كل استعداد چاقي در مزاج‌هاي  تر(چه گرم و چه سرد ) زياد است  لذاپرخوري براي اين افراد مضرتر است ؛گرچه پرخوري براي هيچ فردي توصيه نمي‌شود.

-        گاهي اوقات مزاج افراد گرم است، ولي معده آنها سرد و رطوبتي شده و اين افراد نبايد در مصرف مواد سرد و خنكي‌جات زياده‌روي كنند.

در شماره‌هاي آينده در مورد اخلاط و اهميت آن در بحث غذا و نيز خوردني‌ها و نوشيدني‌هاي مضر و مفيد براي هر 4 مزاج و طبقه‌بندي غذاها و همچنين آداب و انواع غذاخوردن به تدریج صحبت خواهد شد.

فایل های پیوست

ارسال نظر

نام

پست الکترونیک

پیام شما


نظرات کاربران


مطالب مشابه