قابل توجه متقاضیان نوبت گیری و مراجعه به مطب

1.      اگر بیمار، نوزاد شیرخوار زیر 4 ماه است که فقط از شیر مادر تغذیه می کند، لازم است حتما مادر هم ویزیت شود (چون برخی داروها از طریق شیر مادر به نوزاد رسانیده می شوند)، لذا دو تا نوبت باید گرفته شود؛ حتما هنگام نوبت گیری به منشی گوشزد نمایید. همچنین به دلیل بی قراری معمول شیرخواران، جهت جلوگیری از آزار طفل و سایر مراجعین، حتما اول وقت نوبت گرفته یا پیش بینی لازم را بنمایید (انتظار در اتومبیل شخصی یا ...)؛ فضای مطب و ساختمان مناسب نگهداری طولانی مدت طفل نمی باشد.

2.      اگر بیمار خیلی مسن یا بدحال است، حتما هنگام نوبت گیری به منشی بگویید و نوبت اول وقت بگیرید تا بیمار اذیت نشود و مطابق بند اول پیش بینی لازم را داشته باشید؛ جهت رعایت حقوق سایر بیماران، به هیچ وجه امکان ویزیت زودتر از زمان مقرر وجود ندارد. در مطب ویلچر و آسانسور برای انتقال بیمار از اتومبیل به داخل مطب و برعکس وجود دارد.

3.      برای مشکل ناباروری، حتما باید زن و شوهر ویزیت و اصلاح مزاج شوند حتی اگر طبق نظر پزشک طب رایج، مشکل مربوط به یک طرف باشد؛ زیرا معمولا به طور قطع نمی توان گفت مشکل به چه میزانی به کدام طرف مربوط است و از طرف دیگر، خیلی موارد باعث ناباروری می شود که از دیدگاه طب سنتی شناخته شده است ولی در طب رایج به آن ها توجهی نمی شود. همچنین، برای شکل گیری جنین سالم و متعادل، باید زن و شوهر هر دو نکات مربوط به مزاج خود را از مدتی قبل از اقدام به بارداری رعایت نمایند.

4.      اگر مراجعه کننده از شهرستان است و می خواهد همان روز ویزیت، به شهر خود برگردد، حتما حساب بازگشت خود را داشته باشد چون ممکن است کلیه مراحل قبل و بعد ویزیت (مشروح در بندهای بعد)، چند ساعت به طول انجامد. یا اول وقت نوبت بگیرد یا روز دیگری به شهر خود برگردد. امکان ویزیت زودتر از ساعت مقرر به دلیل بلیط داشتن و بازگشت به شهرستان وجود ندارد.

5.      کسانی که به طریقی از چند روز، هفته یا ماه قبل برای بار اول یا چندم مراجعه، برای روز و ساعتی خاص نوبت گرفته اند، حتما حتما روز قبل از مراجعه از تثبیت و قطعی بودن روز و ساعت مراجعه مطمئن شوند و گوشی خود را جواب دهند. بارها پیش آمده که به دلیلی برنامه مطب تغییر کرده، منشی تماس گرفته جهت اعلام تغییر اما شخص پاسخ نداده و روز مربوطه شخص به مطب مراجعه نموده است که به وی اعلام می شود امکان ویزیت وجود ندارد. حتی اگر در کارت نوبت دهی مطب، روز و ساعت مراجعه بعدی درج شده است، باید روز قبل از تاریخ مقرر، با تماس با مطب، آن را قطعی نمود. در هر روز فقط افرادی ویزیت می شوند که روز قبلش، بدنبال تماس منشی، با ایشان ساعت مراجعه قطعی شده باشد. به دلیل ایجاد ازدحام و به هم خوردن نظم مطب، امکان ویزیت بدون نوبت قبلی و صرفا با مراجعه حضوری (اصطلاحا بین بیمار) مطلقا وجود ندارد.

6.      در اطراف مطب جمالزاده، جای پارک خودروی شخصی معمولا وجود ندارد، یا با وسایل نقلیه عمومی تشریف بیاورید یا می توانید از پارکینگ کاوه واقع در انتهای فوقانی خیابان بهزاد (خیابان دوم موازی و در غرب جمالزاده جنوبی) استفاده کنید. مطب جمالزاده در محدوده طرح زوج و فرد است و در محدوده طرح ترافیک نیست.

7.      به دلیل محدودیت فضای مطب جمالزاده، جهت رفاه حال بیماران، از آوردن همراه جدا خودداری نمایید مگر در مواقع ضروری که بیمار نیاز حتمی به همراه دارد.

8.       اصل محرمانگی اطلاعات بین پزشک و بیمار ایجاب می کند برای راحتی بیمار و پزشک در بیان یا بررسی تمامی مشکلات جسمی و روانی، حتی المقدور، فقط شخص بیمار در اتاق پزشک حضور داشته باشد تا تمرکز نیز در بالاترین حد خود باشد؛ لذا خواهشمندیم همکاری فرموده و همراهان بیمار، برای ورود به اتاق پزشک اصرار نفرمایند چون به نفع خود بیمار است. در بسیاری از موارد، بیمار نکاتی از جسم و روان و سوابق خود در نظر دارد که نمی تواند به نزدیک ترین افراد خانواده خود نیز بگوید و فقط با پزشک خود مطرح می نماید که حضور همراه، این امکان را از بیمار و پزشک گرفته و چه بسا اشکالات بزرگی در تشخیص علت اصلی مشکلات بیمار ایجاد می نماید. ورود همراه صرفا برای این موارد لازم و بلامانع می باشد: افراد زیر 16 سال، بیماران بدحال دارای مشکلات حرکتی، سالمندان نیازمند به کمک، افراد ناشنوا یا نابینا، افراد ناآشنا به زبان فارسی نیازمند به مترجم.

9.      تمامی مدارک پزشکی (عکس، آزمایش، سونوگرافی و ...) مرتبط با بیماری و مشکلات خود را همراه آورده و جهت تکمیل پرونده به منشی تحویل دهید. پس از ویزیت و رویت و ثبت توسط پزشک، به شما عودت داده خواهد شد.

10.  پس از مراجعه به مطب، یک برگ A4 که همان پرونده است به شما تحویل داده شده که لازم است طبق راهنمایی کارکنان مطب با دقت تکمیل فرمایید. در این برگه، اطلاعات شخصی لازم (نام و تلفن و ...)؛ سوابق بیماری ها، بستری ها، داروها و ...؛ علت مراجعه و درد و مشکلاتی که در هر قسمت بدن دارید (به همراه شدت آن ها) را در قسمت های مربوطه خواهید نوشت تا حداکثر اطلاعات پیرامون وضعیت سلامت و بیماری خود را به پزشک منتقل نمایید. اگر بیمار بی سواد است یا به هر دلیل امکان نوشتن ندارد، حتما یک همراه داشته باشد. پر کردن این فرم هم ممکن است 10-20 دقیقه زمان ببرد، لطفا صبور باشید، همه این اقدامات در جهت تشخیص و درمان بهینه شماست.

11.  پس از ورود به اتاق پزشک، فرم پر شده پرونده به دقت توسط پزشک بررسی و با سوالات لازم، تکمیل می شود. همچنین تمامی مدارک پزشکی شما بررسی و در پرونده ثبت می گردد. در تمامی این مراحل می توانید توضیحات تکمیلی در مورد مشکلات خود را شفاها به دکتر بگویید، ایشان شنیده و در پرونده درج می کنند. سپس در برگه ویژه نسخه، تشخیص نوع مزاج و وضعیت اخلاط بدن شما درج و موارد لازم به رعایت به تفکیک (غذاها، نوشیدنی ها، داروهای تک=مفرده، داروهای ترکیبی=مرکبه، موضعی=روغن مالی ها، اقدامات دستی کمک درمانی=ماساژ و حجامت و ...) نوشته و تحویل شما می شود.

12.  پس از خروج از اتاق پزشک، تمامی مندرجات نسخه توسط کارکنان مطب به شما توضیح داده شده و به محل تهیه داروها در خارج مطب، راهنمایی می شوید و توضیحات داروها را نیز در همان محل دریافت می نمایید. توضیحات کامل تمامی مندرجات نسخه را می توانید در سایت نیز پیدا کنید.

13.  داروها و اقدامات کمک درمانی (ماساژ و ...) بیمه نمی باشند اما ویزیت در دفترچه بیمه یا سربرگ نوشته شده و قابلیت اخذ آن از بیمه تکمیلی وجود دارد.

14.  به دلایل مختلف (بیماران بدحال اورژانسی که نیاز به رسیدگی بیشتری دارند، تداخلات احتمالی نوبت دهی ها، اقدامات کمک درمانی حین ویزیت مثل بادکش یا فصد یا ...) ممکن است حتی تا دو ساعت برای ویزیت معطل شوید، لذا توصیه می شود برنامه جدی و مهمی تا چند ساعت پس از زمان مقرر ویزیت برای خود تعیین نکنید تا با آرامش بتوانید کلیه مراحل ویزیت، اقدامات دستی کمک درمانی، دریافت دارو و توضیحات آن را سپری کرده، ان شاء الله زودتر و بهتر به سلامتی کامل دست یابید.

15. از اينكه با پذيرفتن شرايط فوق ما را در خدمت رساني بهتر ياري مي كنيد سپاسگزاريم.


شاد و سالم باشید
دکتر میرغضنفری

 

 

فایل های پیوست

ارسال نظر

نام

پست الکترونیک

پیام شما


نظرات کاربران


مطالب مشابه

تست ویدیو
سرماخوردگی و آنفلوانزا
طب سنتی و روابط زناشویی(بخوانید...)
خدمات زیبایی
تدابیر طب سنتی برای فصل پاییز
روش های درمانی و تجربیاتی در رفع شپش
کنفرانس بین المللی طب سنتی
راهنمای استفاده از نسخه
حجامت پاییزی
خدمتی دیگر
پلاسما تراپی (تکنولوژی درمانی روز دنیا)
قابل توجه متقاضیان نوبت گیری و مراجعه به مطب
دوره جامع آموزشی طب ایرانی
از 19 تا 27 شهریور زمان مناسب برای حجامت
پاکسازی و ماساژ ویژه صورت
لارو درمانی
جشن تولد غافلگیرانه
همراه با هم، در طبیعت بهاری
گرایش مردم به سمت استفاده از خدمات طب سنتی

طب سوزنی
با ما همراه باشید
نسخه خود را با دقت بخوانيد و عمل كنيد
برگزاري اولين جلسه دوره مزاج شناسي با تدريس دكتر ميرغضنفري
خربزه و خواص بی نظیر
دوره آموزش طب سنتی

کانال «بفرمایید سلامتی » در سایت آپارات
اقدامات قبل از ماساژ
ماه عبودیت، ماه بندگی؛ ماه رمضانریواس

شبي براي نزديكي به خدا
شهادت امام هادي
دیدار دکتر میرغضنفری با مدیر رادیو معارف و دریافت لوح تقدیر
ميلاد امام باقر
آغاز ماه رجب
طلوع گل محمدی
...یا مقلب القلوب و الابصار
تاي ماساژ سنتي
رویکرد و روش ما در ارائه خدمات سلامت
اقدامات قبل از خونگیری (حجامت، فصد یا زالو درمانی)