پرسش و پاسخ

 
پرسش و پاسخ

سوالات:

1-من 31سال دارم خانم با استخوان بندي درشت ،قد165وزن 116قند خون116كلسترول149درمراجعه به پزشك طب سنتي به من گفته اند چاقي ام بر اثر افزايش سديم وآب آوردن بدنم است چه كار بايد انجام دهم وآيا اين مسئله صحت دارد؟

1) چاقي در طب سنتي دو نوع است يا بر اثر افزايش چربي (شحم) و آب و رطوبت حاصل مي‌شود يا بر اثر افزايش عضلات (لحم) بدن. در هر دو عامل، افزايش رطوبت بدن موثر است مخصوصا افراد سرد و رطوبتي كه اصطلاحاً‌ بدن سستي دارند و عضلات آنها سفت و مستحکم نيست. در اين نوع چاقي بايد از خوردن آب زياد، ماست، دوغ، لبنيات و ترشي خودداري نمود. در اين نوع چاقي ورزش بسيار مفيد است (بیش از دیگر مزاج ها) چون باعث افزايش حرارت بدن و دفع رطوبات زائد از طریق تعريق مي‌شود.

2-آيالبنيات عرضه شده در لبنيات فروشي ها ارگانيك محسوب مي شود؟

2) ارگانيك تعريف مخصوص به خود را دارد و منظور اين است كه در توليد آن محصول خاص، از مواد شيميايي دست‌ساز بشر استفاده نشده باشد و در واقع با روندي كه در طبيعت وجود دارد توليد شده باشد. شير ارگانيك شير گاوي است كه در حال چرا در طبيعت باشد( چيزي كه امروزه نیز در برخی مناطق کشور اتفاق مي‌افتد) و از علف‌هاي طبيعي استفاده كرده بنابراين غذاي آنها متنوع بوده و فعاليت بدني هم دارند. اما در گاوداري‌ها از يك رژيم غذايي محدود و يكنواخت استفاده مي‌شود و دام ها هم فعاليت بدني ندارند لذا شیر بدست آمده از این دام ها، آن کیفیت لازم که از دام های فوق الذکر حاصل می شود را ندارد. با اين وجود شيري كه از دامداري‌ها تهيه  مي‌شود اگرخوب جوشانده شود مفید بوده و مشكل عمده ای  ندارد.

3-عسل كاملا ارگانيك چه خواص ومضراتي دارد؟ اين درست است كه چون هيچ عملياتي رويش انجام نگرفته امكان دارد باعث بيماري شود؟
3) بهترين عسل، عسلي است كه در آن زنبور فقط از شهد گل ها و گياهان استفاده كرده باشد و نه غذايي كه انسان به زنبور مي‌دهد و در مومي كه توسط خود زنبور توليد شده جمع آوري شود و نه موم‌هاي صنعتي. تشكيل اين عسل ها در مناطق مختلف با پوشش هاي گياهي متنوع، هر كدام خواص متفاوت و منحصر بفردي را دارد. امروزه به دليل توليد ناکافی عسل طبیعی برای جامعه، زنبورها به وسيله شربت شکر، تغذيه مي‌شوند تا عسل بيشتري در مدت‌زماني كمتري به دست آيد. در حقيقت مصرف عسل داراي اصول خاص خود است و اين گونه نيست كه هر طبعي به هر ميزان، از آن استفاده كند. اما تمام عسل ها بدليل اين كه توسط زنبور توليد مي شوند باز هم ارزش غذايي خوبي دارند چون آنزيم ها و مواد سیستم گوارشی زنبور، روي آن اثر كرده است و بجز موارد معدودي نظير نوزادان، دیابتی ها و آلرژی ها که کلا باید در مورد آن ها احتیاط به خرج داد، مشکل خاصی برای مصرف عسل سراغ نداريم. عسل ضمن دارا بودن خاصیت غذایی، خواص درمانی و دارویی از جمله ضدعفوني كنندگی دارد.

4-مائ الجبن چيست؟ آياتداخل دارويي دارد؟مادر من 79 ساله است پركاري تيروئيد داردآيا مائ الجبن برايشان توصيه مي كنيد؟  -در مورد مصرف مائ الجبن مدت مصرف آن بايد چقدر باشد؟چه موقعي بايد مصرف شود؟

4) مائ الجبن (آب پنیر) –که در شماره قبل ذکر آن رفت- بيشتر براي پاکسازی بدن و گوارش و دفع مواد (اخلاط) زائد بكار مي رود. در برخي افراد ممكن است ايجاد نفخ كند اما در كل ماده‌‌اي است كم عارضه و پرخاصيت براي اكثر انسان ها. با توجه به این مکانیسم، برای برخی انواع بیماری ها که ناشی از تجمع مواد زائد در بدن هستند مفید است که این ممکن است شامل انواعی از اختلالات تیروئید (مثلا گره تیروئید یا انواعی از گواتر) هم بشود. براي افراد مسن نظير سوال مطرح شده اگر نفخ ندارند، 2 تا 3 روز پشت سر هم مصرف شود؛ اما اگر نفخ دارند نبايد چند روزی غذاهاي ترش و آبكي بخورند و بهتر است از پودر زيره و شكر بعد غذا مصرف کرده و پس از رفع نفخ از آب پنیر استفاده کنند.مدت مصرف: براي اكثر انسان ها خوب است در طي ماه بين 3 تا 5 روز متوالي صبح ناشتا مصرف شود. براي افراد سوداوي و صفراوي اين ماده مفيدتر است.

5-من هميشه خسته وكسل هستم انگار اصلا نخوابيدم اطرافيانم مي گويند خونم غليظ است بايد حجامت كنم نظر شما چيست؟

5)دلايل خستگي و كسالت متفاوت است و بايد علت‌يابي شود . در فصل بهار علت خستگي مي‌تواند ناشي ازغلبه خلط دم و پر شدگی بدن از مواد غذایی باشد. در اين صورت بايد مصرف غذاهاي سنگين نظير گوشت قرمز، نان و برنج زياد محدود شود و اهدای خون یا حجامت (هر کدام با خواص خاص خود) نيز مفيد خواهد بود.

6- غلبه بلغم چيست؟ از كجا بدانيم بلغمي هستيم؟
6) بلغم بر اثر مصرف بيش از حد خوردني ها و نوشيدني هاي سرد و رطوبتي مثل لبنيات، مركبات و... می تواند بوجود  آيد و با علائمي نظير پف آلودگي بدن، آبريزش بيني و دهان، احساس سردی، کاهش حافظه و.. همراه است .

7-لطفادر مورد خواص شير شتركمي بگوييد؟ آيا مردم جنوب مي توانند مرتب از آن استفاده كنند؟دوغ آن چطور؟

7) شير شتر نسبت به شير گاو با بدن انسان سازگاري كمتري دارد (نظير گوشت شتر). مصرف شير شتر براي كساني كه به آن عادت دارند يعني از كودكي مصرف كرده‌اند مناسب تر است و اما براي عموم مردم كه به مصرف شير گاو عادت كرده‌اند فقط در حد كم و گه گاه توصيه مي‌شود.

توصيه طب سنتي براي كودك مبتلا به اوتيسم چيست؟

به‌طور كلي در همه بيماري ها مخصوصا بيماري هاي خاص مانند اوتيسم حتما در قدم اول شخص بيمار بايد توسط طبيب به دقت مورد ارزيابي، شرح حال گیری و معاينه قرار گيرد تا تشخيص صحيحي حاصل شود. چون بيماران اوتيسم از نظر مزاج و ريشه هاي بيماري با يكديگر متفاوت هستند. پس از تشخيص مزاج، اقدام به اصلاح مزاج و تعديل مزاج شده و در صورت لزوم از داروهاي ساده و يا مركب در طب سنتي استفاده مي شود. اگر اين بيماري در زمينه سردي مزاج ايجاد شده باشد، كه از علائم آن مي توان به كندي ذهن، تكلم و حركت و يا آبريزش دهان و سستي و يا شلي بدن در كودك اشاره كرد، در قدم اول بايد سردي‌جات شامل لبنيات، چيزهاي ترش، مركبات و آب زياد را از بدن حذف كرد و از طرف ديگر مواد مغذي با مزاج گرم همچون گوشت هاي بره و گوساله و يا دل مرغ به صورت كباب شده همراه با ادويه جاتی چون دارچين، فلفل، زنجفيل و نمك مخصوصا در فصول سرد براي شخص استفاده كرد. همچنين از مغزهاي بادام و پسته، عسل يا مويز مخصوصا ناشتا ميوه هايي همچون انجير و انگور كاملا رسيده و نيز شيره انگور، دم كرده بعضي از گياهاني كه براي مغز مفيدند همچون اسطوقدوس، گل‌گاو‌زبان و بادرنجبويه هم مي توان بهره برد. بايد روزي يك بار هر بار يك قاشق غذا خوري از گياه با يك ليوان آب جوش دم بكشد و با كمي نبات يا عسل ميل شود.

علت ايجاد روماتيسم را از نظر طب گياهي يا سنتي بيان فرماييد؟

مبحث بيماري ها همانند ساير مكاتب طبي در طب سنتي هم مبحث پيچيده اي است و هر بيماري پيچيدگي‌هاي خاص خود را دارد. اكثر مطالب پيرامون بيماري‌ها و چگونگي شكل‌گيري و درمان آنها بسیار تخصصی بوده، براي افراد غير پزشك مفيد نمي باشد و نياز به مطالعه فراوان و تجربه كافي دارد. لذا حضور پزشك برای تشخیص و درمان بیماری لازم است. اما درمورد بيماري روماتيسم اينگونه مي توان گفت: معمولا در بيماري روماتيسم شخص دچار درد و تورم مفاصل مخصوصا در زمان صبح است و معمولا در افراد با مزاج سرد و رطوبتي شايع‌تر بوده در فصل هاي سرد هم شايع‌تر است و چون خواب منجر به افزايش سردي و تري در بدن مي شود، لذا هنگام صبح پس از برخواستن از خواب و يا پس از توقف در مناطق سرد اين بيماري تشديد مي شود و دردها و تورم ها و خشكي مفاصل بيشتر مي گردند. البته اين به اين معني نيست كه فقط در اين مزاج ها اتفاق مي افتد. پس اگر شخصي داراي علائم سردي و تري در مزاج خود بود (كه در شماره های قبل گفته شده است) و اين بيماري را داشت، توصيه مي شود از شرايط و يا خوردني ها و نوشيدني هايي كه داراي مزاج سرد و رطوبتي هستند از جمله آب فراوان، چيزهاي ترش، ماست و دوغ و چيزهاي آبكي خودداري كنند و نيز از ادويه جات و سبزي هاي گرم و خوراكي هاي با مزاج گرم چون گوشت قرمز دانه هاي بادام، بادام زميني، پسته، عسل، مويز، زنجفيل، نعناع و آويشن استفاده كنند. همچنين مصرف موضعي روغن هاي گرم همچون روغن بابونه، كنجد، بادام تلخ و سياه دانه به مفاصل دردناك و داراي تورم و خشك در هنگام صبح توصيه مي شود.

بادام تلخ و روغن بادام تلخ چه كاربردي در طب سنتي داشته، در چه مواردي و براي چه بيماري اي استفاده مي شود؟

اين سوال كلي است و توضيحات زيادي دارد و چندين صفحه راجع به خواص بادام تلخ و روغن آن در طب صحبت شده است. به طور كلي و خلاصه مي توان گفت كه بادام تلخ مزاج گرم دارد و معمولا روغن آن به صورت موضعي براي رفع بيماري هاي ناشي از سردي توصيه مي شود. مثلا دردهاي مفصلي كه معمولا در سرما تشديد شده و يا صبح ها بيشترند و ممكن است همراه با تورم صبحگاهي مفصل باشد و يا روده هايي كه دچار سردي شده اند علائم خود را دارند اينكه حركات روده كم شده ومعمولا شخص دل درد، اسپاسم و نفخ دارد كه ماساژ با روغن بادام تلخ براي آنها توصيه مي شود ولي اين افراد بايد احتياط كنند مخصوصا گرم مزاجان زيرا ممكن است ماليدن روغن بادام تلخ منجر به ايجاد آلرژي پوستي جوش و خارش در آنها شود.

 

سلام. آيا سرد مزاجي و يا گرم مزاجي افراد در تعيين نوع جنسيت جنين تاثيرگذار مي باشد؟ اگر بخواهيم صاحب دوقلو يا چند قلو شويم بايد از رژيم غذايي خاصي پيروي كنيم يا عوامل ديگري موثر هستند؟

مسلما مزاج پدر و مادر و سبك زندگي آنها و مخصوصا خوردني ها و نوشيدني هايي كه مصرف مي كنند روي كيفيت سلول هاي جنسي توليد شده در بدن آنها (اسپرم و تخمك) تاثير مستقيم دارد و چه در ميزان سلامت جنين حاصل و چه در نوع مزاج جنين و همچنين جنسيت جنين تاثير مي گذارد. در طب سنتي هم مطالب مفصلي راجب به اين موارد وجود دارد اما همچون علم ژنتيك اينها همه احتمالات است. همانگونه كه ممكن است نوزاد از نظر خصوصيات جسماني و يا رواني مشابه هيچ يك از پدر و مادر نباشد بلكه به برخي از اجداد خود شبيه تر باشد در طب سنتي هم همينگونه است يعني الزاما مزاج جنين مشابه يك يا هر دو والدين نخواهد بود و توصيه ها و تدابيري كه در مورد تعيين جنسيت جنين و يا چند قلويي در طب سنتي آمده مسائل بسيار تخصصي بوده و فقط توسط پزشك متخصص و باتجربه طب سنتي به صورت كاملا موردي به افراد در صورت لزوم تجويز شده و البته قطعيت هم ندارد مثلا گفته مي شود مصرف گرمي جات توسط والدين و يا مخصوصا مادر احتمال اينكه جنين پسر شود را بيشتر مي كند و يا مصرف سردي جات به سمت اينكه جنين دختر شود مي رود اما اينها هيچ كدام قطعيت ندارد و همواره رعايت اين نكته تاكيد مي شود كه پدر و مادر سبك زندگي سالم متناسب با مزاج خود داشته باشند و حداقل از 40 روز مانده به عمل لقاح تدابير غذايي و سبك زندگي را تا حد ممكن رعايت كنند.

 

سلام دختري 30 ساله هستم و داراي مزاجي سرد مي باشم. خيلي ها به من توصيه مي كنند براي اينكه در دوران پيري دچار فراموشي نشوم مزاجم را تغيير دهم. چند بار روش غذا خوردنم را تغيير دادم ولي با خوردن غذاهايي كه طبعشان گرم است جوش مي زنم. خواهشمندم از دكتر طب سنتي تان براي تغيير رويه ام از سرد به گرم راه حلي برايم بپرسيد؟

در قدم اول بايد قطعي شود كه مزاج ايشان سرد است چون تشخيص مزاج هميشه كار ساده اي نمي باشد و حتما بايد پزشك طب سنتي مزاج را تشخيص دهد پس ممكن است ايشان اصلا مزاجشان گرم باشد كه بر اثر مصرف گرمي جات جوش مي زند. نكته ديگر اين است كه همه مزاج ها خوب و مفيد هستند و داراي نقاط قوتي مي باشند و هر انساني با يك مزاج خاص خود به وجود مي آيد و از مادر متولد مي شود و تا آخر عمر، آن مزاج با او هست كه به آن مزاج مادرزادي يا ذاتي هم گفته مي شود كه همان گونه و در شماره هاي قبل ماهنامه نيز گفته شده 9 طيف مزاجي مختلف وجود دارد. پس بهترين حالت از نظر سلامتي براي هر شخصي آن است كه در هر مزاجي كه قرار دارد در همان مزاج معتدل باشد يعني در تمام ايام طول عمر سعي كند در همان ميزان حرارت و رطوبتي كه معمولا بوده است و سالم بوده است بماند پس نبايد با تغيير سبك زندگي و غذاها ميزان  گرمي، سردي و خشكي و تري بدن خود را به زور تغيير دهد كه اين امر در طب سنتي سوء مزاج گفته مي شود و بيماري است و منجر به مشكلات عديده در شخص خواهد شد. توصيه مي كنيم به شماره هاي اول چاپ شده مقاله هاي طب سنتي مراجعه كنند و اطلاعاتي را راجع به مزاج ها كسب كنند. ميزان آلزايمر يا مشكلات پيري و ساير بيماري ها رابطه مستقيم با سبك زندگي سالم و متناسب با مزاج خود آن شخص دارد و چه بسا مصرف زياد گرمي جات در فردي با مزاج سرد يا خشك منجر به كاهش رطوبت هاي مفيد مغز و اختلالات شديد عملكرد مغز و يا آلزايمر شود.

 

پدري 69ساله دارم كه مبتلا به آلزايمر است و به مدت دو سال از داروهاي شيميايي استفاده مي كند ايشان با وجود مصرف داروهاي شيميايي نه تنها بهبودي حاصل نكرده اند بلكه برخي از اين داروها بر روي كنترل ادرار مخصوصا در زمان هايي كه بيمار عصبي مي شود اثرات بدي گذاشته است. براي بهبود اين بيماران از نظر طب سنتي چه راهكاري وجود دارد؟

 

بيماري آلزايمر يك سير پيش رونده دارد و در طب سنتي هم مانند ساير مكاتب طبي حتما بايد بيمار به دقت ويزيت و بررسي شده و شرح حال و معاينه دقيق از آن به عمل آيد تا وضعيت بدني و مزاج شصض تشخيص داده شود. آلزايمر گاهي در زمينه سردي و رطوبت مزاج ( مزاج بدن يا مزاج مغز) و گاهي در زمينه كاهش رطوبت يا اصطلاحا خشكي مغز ايجاد مي شود كه تشخيص به دنبال بررسي دقيق شخص اتفاق مي افتد. به عنوان چند نكته كلي مي توان به اين موارد اشاره كرد: براي افراد بالاي 60 سال خوردن سرديجات مخصوصا چيزهاي ترش، ماست و دوغ خيلي و مخصوصا در مقادير زياد توصيه نمي شود چون مزاج انسان در سنين بالا رو به سردي و خشكي است و بايد با پرهيز از چيزهاي سرد و خشك از یک طرف و مصرف خوردني ها و نوشيدني هاي با مزاج گرم از جمله بادام پسته نان عسل مويز و كشمش از طرف ديگر آن را تعدیل كرد. چيزهاي ترش در کل و مخصوصا در سنين بالا براي مغز مناسب نيستند و روند كاهش حافظه را تشديد مي كنند. توصيه مي شود اين افراد ناشتا صبح ها مقداري عسل، تعدادی مويز یا گاهی به اندازه یک نخود کندر به صورت جویدن استفاده كنند. چكانيدن روغن بادام شيرين در داخل بيني يك قطره در هر سوراخ بيني صبح و شب براي مغز مفيد است مخصوصا كساني كه مزاج هاي خشكي دارند. با انجام دادن اين نكات از قبل از رسيدن به سن پيري معمولا مي توان از بروز آلزايمر زودرس جلوگيري كرد و براي شخصي كه آلزايمر دارد رعايت اينها معمولا منجر به اين مي شود كه پيشرفت بيماري كند يا متوقف شود و ممكن است بهتر هم بشود اما نمي توان صددرصد گفت كه وقتي كه فرد وارد اين بيماري شد کاملا بهبود می یابد.

 

 

 

مي گويند افرادي كه مزاج بلغمي دارند نبايد زياد از آب استفاده كنند. سوال من اين است با وجود آنكه بنده به ناراحتي كليه مبتلا هستم و كليه اينجانب كريستال توليد مي كند، آيا نبايد آب به ميزان كافي استفاده كنم با وجود آنكه متخصص كليه به بنده توصيه كردند كه روزانه 5/2 تا2 ليتر بايد آب بخورم. خواهشمندم بنده را راهنمايي نماييد.

صحبتي كه در مورد آب گفته شده مربوط به افراد سالم جهت حفظ سلامتي شان است و فقط به دنبال حس تشنگي و به ميزاني كه تشنكي شان رفع مي شود آب بنوشند. در مورد افرادي كه داراي بيماري هايي چون سنگ كليه هستند متفاوت است و در طب سنتي هم توصيه به افزايش مصرف نوشيدني ها مي شود منتهي نه الزاما آب بلكه به طور مثال عرقيجات (که دارای خاصیت دارویی نیز هستند). عرقيجاتي که مصرف می شوند باید مناسب مزاج شخص باشند مثلا اگر شخص مزاج سرد و تر دارد و يا اصطلاحا بلغمي دارد و خوردن آب خالص به ميزان زياد بسيار براي او مضر است و منجر به عوارض مي شود بايد از عرقيجاتي چون عرق آويشن، عرق نعنا، عرق بابونه و يا دم كردني هایي از جمله دم كرده بابونه، دم كرده زيره، دم كرده هاي دارچين و زعفران و هل استفاده كنند و به عبارت ديگر آب خالص به علت مزاج سردشان استفاده نكنند. در واقع با افزودن مواد درون یک گیاه دارویی به آب بايد مزاج آب را به سمت گرم ببرند و استفاده كنند. انواع شربت ها و دم كردني هايي كه گفته شد كه در درون آنها عسل يا نبات باشد  و يا عرقيجاتي كه گفته شد كه عرقيجات گرم باشند براي شخص مفيد خواهد بود و بعضي از اين عرقيجات خودشان مدر هم هستند يعني ادرار را بيشتر مي كنند و بعضي از آنها حتي بر سنگ هم تاثير مي گذارند مثلا عرق خارشتر يا عرق مرغ  داراي اين خاصيت هستند.

مردي 50 ساله هستم. چند ماه است كه دچار افزايش بزاق دهان شده ام كه آزاردهنده است. داروهاي شيميايي مصرف كردم كه موثر نبود. آيا در طب سنتي دارويي براي آن وجود دارد؟

اين شخص ممكن است كه دچار افزايش رطوبت معده و شايد كل بدن شده باشد. يكي از علائم سردي و رطوبت معده افزايش بزاق دهان است. اولين قدم هم در طب سنتي پرهيز است. به اين شخص توصيه مي كنيم كه به مدت يك هفته از خوردن آب، مگر در موارد تشنگي زياد و يا كليه خوردني ها و آشاميدني هاي سرد و رطوبتي مانند ماست، دوغ، ميوه هاي ترش و آبدار، هندوانه، كاهو، ترشي جات، گوجه سبز، خيار و سالاد پرهيز كند. معمولا اگر علت رطوبت معده باشد با همين روش بهبود مي يابد. اگر  پس از يك هفته باز هم ادامه يافت، مي توانند از ماساژ روغن بابونه و يا بادام شيرين روي ناحيه معده (يعني بالا و سمت چپ شكم) استفاده كنند و يا پودر زیره و شكر به نسبت مساوي حدود 15 تا 20 دقيقه بعد از غذا به اندازه يك قاشق مربا خوري روي زبان ريخته و آن را بمكند. عرق بابونه يا نعناع هم به اين فرد توصيه مي شود.

با سلام، آقاي دكتر، شما گفته‌ايد بهترين زمان ورزش كردن وقتي است كه سر معده خالي باشد. چه ورزشي مناسب است (سنگين يا سبك)؟ چون شنيده‌ام كه اگر فرد بعد از غذا ورزش كند، ممكن است غذا به سمت آپانديس برود و آپانديس چرك كند.

 

ورزش‌ها، متناسب با مزاج و خصوصيات بدني افراد متفاوت است. به عنوان يك قاعده كلي، به همه افراد توصيه مي‌شود حداقل بعد از گذشت 2 تا 3 ساعت بعد از صرف غذا، به ورزش و فعاليت بدني بپردازند. افراد داراي مزاج تر (چه گرم و چه سرد) بايد به ورزش‌هاي بيشتر و سنگين‌تر بپردازند و مدت، سرعت و شدت آنها بايد بيشتر باشد. اين افراد اغلب چاق یا تنومند هستند. اشخاصي كه مزاج خشك دارند، معمولا وزن زيادي ندارند و لاغر هستند ورزش‌هاي اين افراد هم بايد سبك‌تر باشد. بايد بين ورزش كردن بعد از غذا و قدم زدن بعد از غذا، افتراق داده شود. آپانديس، زائده‌اي در ابتداي روده بزرگ است كه مانند كيسه‌اي كشيده است. اگر دهانه اين كيسه يا زائده بسته شود، انسداد رخ مي‌دهد و اين امر باعث ملتهب و عفوني شدن آپانديس (آپانديسيت) مي‌شود. يك علت شايع آپانديسيت، رعايت نكردن مصرف غذاها مي‌باشد. اگر غذا سنگين باشد يا خوب هضم نشود و يا اگر فرد فعاليت بدني شديدي با فاصله كمي از غذاخوردن داشته باشد، احتمال عود اين مشكل بيشتر است. براي پيشگيري هم مي‌توانيد به رابطه غذا و ورزش در شماره‌هاي قبل مجله مراجعه نماييد.

خانمي 77 ساله هستم آنزيم‌هاي كبدي‌ام بالا است. عسل را جايگزين قند كرده‌ام. آيا مصرف شربت عسل (عسل با كمي زعفران و گلاب) مي‌تواند باعث آن شده باشد يا به دليل قرص‌هاي پركاري تيروئيد مصرفي است؟

در طب سنتي مانند ساير  مکاتب طبی براي بيماري‌ها، بدون اخذ شرح حال و معاينه مريض و  نیز دانستن مزاج او نمي‌توان به تشخیص صحیح علت بیماری رسیده و لذا  توصیه بهداشتی – درمانی  ارائه کرد. بيمار بايد در محل مناسب درماني از نزدیک و با صرف وقت و دقت کافی ويزيت شده و تشخيص  درست براي او گذاشته شود  ؛ سپس متناسب با آن شخص و تشخيص داده شده، نسخه‌اي دقیق و کامل و البته اختصاصی شامل پرهيزها، سبک زندگی، داروها یا اقدامات درمانی مورد نیاز دیگر به او تجويز گردد. هدف از مقالات طب سنتي ماهنامه دنياي تغذيه هم پيشگيري است، البته اين بدان معنا نيست كه در طب سنتي درمان صورت نمي‌گيرد، بلكه در فرآيند درمان، اول از پرهيز و اصلاح سبك زندگي و بعد، از داروها و اعمال دستي (مانند ماساژ، حجامت، فصد، زالو و...) حسب نیاز و در جای خود استفاده مي‌شود. داروهای سنتی و طبیعی با منشاء حيواني، گياهي  یا معدني  بوده كه فقط بايد توسط طبيب حاذق تجويز شوند.

به طور كلي در پاسخ به سوال اين خواننده محترم بايد گفت بهتر است انسان از شيريني‌هاي طبيعي مانند عسل، شيره خرما يا انگور، كشمش، مويز، توت خشك، شكر سرخ يا شكر قهوه‌اي به جاي قند و شكرهاي مرسوم استفاده كند. اين  قاعده براي تمام افراد صدق مي‌كند. به‌طور قطع نمي‌توان گفت كه مصرف شربت عسل باعث افزايش آنزيم‌هاي كبدي شده است گرچه زیاده روی در یک خوردنی یا آشامیدنی برای مدت طولانی حتما مضر بوده و از دیدگاه طب سنتی و نیز احادیث طبی هم مردود است و از طرف دیگر امروزه انواع عسل با کیفیت های مختلف عرضه می شود.  در دنیای امروز می توان گفت شايع‌ترين علت آنزيم‌هاي كبدي بالا، كم‌كاري كبد و يا كبد چرب و به اصطلاح طب سنتي، «ضعف كبد» است و علت اصلی آن پرخوري، بدخوري و فعاليت بدني كم مي‌باشد. اين  موارد باعث بروز پديده‌اي به نام پرشدگي (امتلاء) بدن از مواد اضافه یا زائد  شده كه يكي از آن پرشدگي‌ها در كبد اتفاق مي‌افتد و مواد زائد و چربي‌ها دور كبد، رسوب مي‌كنند كه امروزه با واژه «كبد چرب» شناخته مي‌شود. راه درمان آن نيز در قدم اول پرهيز مي‌باشد كه بايد از مصرف بيش از حد غذا و مصرف غذاهاي بد و سنگين مثل چربي‌ها، سرخ كردني‌ها، فست‌فودها، غذاهاي داراي افزودني و گوشت قرمز زياد پرهيز شود. مخصوصا افرادی که دارای مزاج های تر و چاق بوده دارای فعالیت بدنی کمی می باشند. نکته لازم دیگر برای این بیماران ورزش کافی و منظم است که منجر به مصرف و دفع مواد اضافی توسط سلولها و سیستم تنفسی و تعریقی می شود. با مصرف غذاهای سبک همچون آش، سوپ و خورشت های حاوی مقادیر فراوانی از سبزیجات تازه سرخ نشده که حاوی چاشنی هایی چون غوره، آب غوره، تمرهندی تازه، آب زرشک، آب انار، لیمو، عصاره سماق هستند به جای غذاهای سنگین و پرانرژی چون کباب ها، سرخ کردنی ها، گوشت های قرمز، چربی ها، شیرینی ها و حبوبات در یک دوره زمانی حدود دو هفته می توان سیر درمان را بسیار تسریع کرد. مصرف چای ها و دمنوش های گیاهی همچون برگ گزنه، چای سبز، چای ترش، نعناع، آلبالو و ... با رعایت وضع معده و مزاج عمومی شخص و زیر نظر پزشک نیز مفید می باشند.

 

 

 

فایل های پیوست

ارسال نظر

نام

پست الکترونیک

پیام شما


نظرات کاربران


مطالب مشابه