مرکبه ها (داروهای ترکیبی شامل کپسول , معجون و ... )

مرکبه ها (داروهای ترکیبی شامل کپسول ، معجون و ... )

بسم الله

با عرض سلام و خوشامد به شما مراجعه کننده عزیز

لطفا توجه داشته باشید این قسمت مربوط به مراجعین ویزیت شده می باشد که در نسخه آن ها به عنوان یک دستور درمانی اشاره شده و جهت اطلاع از جزئیات آن دستور، به سایت ارجاع شده اند. اکیدا خواهشمند است فقط دستور مورد توصیه را اجرا کرده و از اجرای سایر دستورات جدا خودداری نمایید که ممکن است باعث بروز عوارضی برای سلامتی شما شود. همچنین از توصیه این دستورات به دیگران با تکیه بر حدس و گمان شخصی یا تشابه علائم شما با ایشان خودداری نمایید. یک گیاه دارویی یا ماده خوراکی طبی، معمولا به طرق مختلف و در میزان های متفاوت قابل آماده سازی و مصرف است، حتما طبق دستور تجویزی استفاده فرمایید. ضمنا در صورت بارداری، داروی تجویز شده مصرف نشود. یا اگر حین مصرف متوجه شدید باردارید، احتیاطا مصرف را قطع کنید. در دوران بارداری، مصرف مرکبه و میزان آن، فقط با تجویز پزشک و نظارت او می باشد.با وارد کردن نام دستور دارویی در قسمت جستجو، راحت تر می توانید به دستور مربوطه دسترسی پیدا کنید.

 

انشاءالله صحیح و سالم باشید. دکتر میرغضنفری

 

 

 

مرکبه ها

 

منضج و مسهل سودا 38 روزه:

 

پودر منضج سودا طبق دستور  مصرف شود. اگر در ایام مصرف این دارو علائمی چون بی حالی، خواب آلودگی، احیانا تورم بخشی از بدن، جوش مختصر یا تیره رنگ شدن ادرار یا مدفوع یا عرق در شما ایجاد شد، نگران نشده بلکه خوشحال و آگاه باشید که دارو در حال انجام کار خود -که همانا کندن و پاکسازی و آماده دفع کردن مواد زائد قدیمی از بدن است- می باشد. اگر علائم تیرگی ادرار و مدفوع ایجاد شد و یکی دو روز طول کشید، مصرف پودر منضج کافیست و دستور مسهل شروع شود (یعنی زودتر از روز 36 شروع شود). در هر حال توجه داشته باشید پس از اتمام دوره مصرف منضج و مسهل، در ویزیت بعدی، راجع به لزوم تکرار یا کفایت آن برای شما تصمیم گرفته خواهد شد.

 

 

 

(ترجیحا صبح روز تعطیل):دستور افتیمون شیر    

توجه داشته باشید با مصرف مسهل، الزاما اسهال قابل توجه در شما بوجود نمی آید (در اکثر موارد اسهال کافی ایجاد می شود) و در صورت عدم بروز اسهال بدانید که دارو کار خودش را انجام داده است ولی محسوس نبوده است.

 

دستور افتيمون شير:

20 گرم افتيمون در يك ليوان شير داغ شيره كشي شود بعلاوه كمي نمك، يك ساعت پس از صبحانه سبك خورده شده و بعد از آن چيزي نخورید تا اسهال تمام شود.

 

شیره کشی:

-مقدار معین شده از گیاه را داخل پارچه ای نخی و تمیز  ریخته تا گیاه  از داخل دستمال خارج نشود سپس داخل شیر گذاشته و حدود 30 ثانیه  نگه می دارید  و درآورده و شیره آن را گرفته تا داخل شیر بریزد سپس این رویه را 3 بار تکرار کنید و گیاه را دور انداخته و شیر میل شود.

 

 

منضج و مسهل سودا 14 روزه با افتیمون:

پودر منضج سودا طبق دستور  مصرف شود. اگر در ایام مصرف این دارو علائمی چون بی حالی، خواب آلودگی، احیانا تورم بخشی از بدن، جوش مختصر یا تیره رنگ شدن ادرار یا مدفوع یا عرق در شما ایجاد شد، نگران نشده و آگاه باشید دارو در حال انجام کار خود -که همانا کندن و پاکسازی و آماده دفع کردن مواد زائد قدیمی از بدن است- می باشد.

 

همراه با استفاده پودر منضج سودا : کپسول مسهل سودا: شبی یک عدد، اگر فردا شکم خوب کار نکرد شبی دو عدد و اگر باز هم فردایش شکم خوب کار نکرد شبی سه عدد میل شود. بیش از سه تا میل نشود.

 منضج سودا 15 روزه:

پودر منضج سودا طبق دستور مصرف شود.

 

روز پانزدهم (ترجیحا صبح روز تعطیل):پودر مسهل افتیمون شیر یا دستور افتیمون شیر یا شربت مسهل س ن       یا شربت مسهل افتیمونی یا افتیمون با ماءالجبن

 

توجه داشته باشید با مصرف مسهل، الزاما اسهال قابل توجه در شما بوجود نمی آید (در اکثر موارد اسهال کافی ایجاد می شود) و در صورت عدم بروز اسهال بدانید که دارو کار خودش را انجام داده است ولی محسوس نبوده است.

 

 منضج سودا با شربت:

پودر منضج سودا(1 بسته) طبق دستور مصرف شود و روز چهارم شربت مسهل سودا مصرف شود.این روند تا اتمام داروها ادامه داشته باشد.

                                                      

بسته اول:  پودر منضج سودا(1 بسته) طبق دستور صرف شود. اگر در ایام مصرف این دارو علائمی چون بی حالی، خواب آلودگی، احیانا تورم بخشی از بدن، جوش مختصر یا تیره رنگ شدن ادرار یا مدفوع یا عرق در شما ایجاد شد، نگران نشده و آگاه باشید دارو در حال انجام کار خود -که همانا کندن و پاکسازی و آماده دفع کردن مواد زائد قدیمی از بدن است- می باشد.

 

بسته دوم:پودر منضج سودا(1 بسته) طبق دستور مصرف شود و روز چهارم شربت مسهل سودا مصرف شود.این روند تا اتمام داروها ادامه داشته باشد.

 

روش صحیح مصرف داروهای طب سنتی

 

نام دارو                                                      طریقه مصرف

کپسول فیقرا                               هر شب قبل از خواب یک عدد (در صورتی  که شکم روزی یک بار کار نکند، هر شب دو عدد میل شود)

کپسول بواسیر                        یک عدد کپسول صبح وشب میل شود

کپسول اطریفل اسطوخودوسی   یک عدد کپسول یک ربع بعد از صبحانه و شام میل شود

کپسول اطریفل افتیمونی          یک عدد کپسول یک ربع بعد از صبحانه و شام میل شود

کپسول اطریفل افتیمونی          یک عدد کپسول یک ربع بعد از ناهار و شام میل شود

کپسول حابس                     یک عدد کپسول بعد از هر وعده غذا میل شود

کپسوال مفرح                     یک عدد کپسول صبح وشب بعد از غذا میل شود

کپسول اطریفل                   یک عدد کپسول یک ساعت بعد از ناهار وشام میل شود

کپسول مفاصل رازی             یک عدد کپسول صبح وشب میل شود(در صورت دلپیچه یک فنجان  آب جوش میل شود)

کپسول لاغری                    نیم ساعت قبل از ناهار و شام در هر وعده 1 عدد

کپسول رها                       یک عدد کپسول صبح ناشتا و شب موقع خواب میل شود

کپسول معده                     یک عدد کپسول بعد از هر وعده غذا میل شود

کپسول اطریفل مقلی           یک عدد کپسول یک ربع بعد از ناهار و شام میل شود

کپسول صبر مصلح             نیم ساعت بعد از ناهار و شام، در هر وعده 1 عدد

کپسول بسفایج                 یک عدد کپسول صبح وشب میل شود

کپسول مسهل سودا           دو عدد کپسول بعد از شام میل شود

کپسول ریاح                   یک عدد کپسول بعد از هر وعده غذا میل شود

کپسول افراط طمث           دو عدد کپسول صبح و دو عدد شب میل شود

کپسول دیابت 250           یک عدد کپسول صبح وشب میل شود

کپسول صمغ                  یک عدد کپسول صبح ناشتا و شب موقع خواب میل شود

کپسول قانصه                 یک عدد کپسول یک ربع بعد از صبحانه و شام میل شود

کپسول فرزانه                 یک عدد کپسول شب قبل از خواب میل شود

کپسول مفتح (کشف)        یک عدد کپسول صبح ناشتا و شب موقع خواب میل شود

کپسول کبد                    یک عدد کپسول صبح ناشتا و شب موقع خواب میل شود

پودر قبض                     2قاشق غذا خوری از پودر را د ر2 لیوان آب جوشانده تا 1 لیوان بماند، از پارچه دولا صاف کرده و استفاده نمایید

پودر نزله سرد(لاهوری)     یک قاشق مرباخوری از دارو را داخل یک لیوان آب ریخته میل شود(صبح وشب)

پودر منضج سودا           ابتدا محتویات بسته را خوب مخلوط کنید سپس یک قاشق غذا خوری از ان را با   یک و نیم لیوان بجوشانید تا یک لیوان آن بماند، آنرا صاف کرده میل کنید.( دو بار در روز صبح نیم ساعت قبل از صبحانه و شب موقع خواب)

پودر محلل                    یک قاشق مربا خوری از دارو بعد از هر وعده غذا میل شود

پودر زکام گرم              یک قاشق غذا خوری از پودر را در 1/5 لیوان آب جوشانده تا یک لیوان آن بماند. صاف کرده، کمی شیرین کرده میل شود(صبح وشب)

پودر منضج بلغم           یک قاشق غذا خوری از پودر را در 1/5 لیوان آب جوشانده تا یک لیوان آن بماند. صاف کرده، کمی شیرین کرده میل شود(صبح وشب)

پودر فشار                 یک قاشق غذا خوری از پودر را در 1/5 لیوان آب جوشانده تا یک لیوان آن بماند. صاف کرده، کمی شیرین کرده میل شود(صبح وشب)

پودر دیابت               یک قاشق غذا خوری از پودر را در 1/5 لیوان آب جوشانده تا یک لیوان آن بماند. صاف کرده، کمی شیرین کرده میل شود(صبح وشب)

پودر صداع               یک قاشق غذا خوری از پودر را در 1/5 لیوان آب جوشانده تا یک لیوان آن بماند. صاف کرده، کمی شیرین کرده میل شود(صبح وشب)

پودر مدر نقرسی         یک قاشق غذا خوری از پودر را در 1/5 لیوان آب جوشانده تا یک لیوان آن بماند. صاف کرده، کمی شیرین کرده میل شود(صبح وشب)

ضماد کمر                نصف پودر را در مقداری گلاب ریخته و حرارت ملایم دهید تا حالت خمیری پیدا کند، خمیر را روی پارچه ای پهن کرده و بر روی کمر ببندید و بعد از 24 ساعت باز کنید.

معجون اطریفل گشنیزی    یک قاشق چایخوری 20 دقیقه بعد از هر وعده غذا میل شود

معجون ساده                  یک قاشق چایخوری یک ربع بعد از هر وعده غذا میل شود

معجون اطریفل افتیمونی    یک قاشق چایخوری یک ربع بعد از هر وعده غذا میل شود

معجون اطریفل مقلی        یک قاشق چایخوری 20 دقیقه بعد از هر وعده غذا میل شود

معجون اطریفل اسطوخودوسی    یک قاشق چایخوری یک ربع بعد از هر وعده غذا میل شود

معجون خبث الحدید           به اندازه یک نخود، هر شب قبل از خواب میل شود

پماد بواسیر                    روزی 2 بار به موضع مالیده شود.

پماد لطیف                   روزی 2 مرتبه پوست صورت را (بجز اطراف چشم ) چرب نموده، ماساژ دهید.

شربت عنصلی مقوی         دو قاشق غذاخوری در یک لیوان آب ولرم ریخته صبح ناشتا میل شود.( قبل از مصرف شربت را کاملا مخلوط کنید)

شربت صدری             دو قاشق غذاخوری در یک لیوان آب ولرم ریخته صبح ناشتا میل شود.( قبل از مصرف شربت را کاملا مخلوط کنید)

شربت عنصلی حصات            دو قاشق غذاخوری در یک لیوان آب ولرم ریخته صبح ناشتا میل شود.( قبل از مصرف شربت را کاملا مخلوط کنید)

شربت ابریشم                    دو قاشق غذا خوری از شربت همراه یک لیوان گلاب و عرق گل گاو زبان و عرق بیدمشک میل شود.

شربت لاوند                       دو قاشق از شربت همراه یک فنجان آب یک ساعت قبل از خواب میل شود.

شربت میهل سودا              چهار قاشق غذاخوری در یک لیوان آب ولرم ریخته و بعد از صبحانه میل شود. هر یه روز یک بار تکرار شود.( قبل از مصرف شربت را کاملا مخلوط کنید.)

پودر گوارش چيني

يك قاشق مرباخوري تا غذاخوري 20 دقيقه بعد از ناهار ميل شود.

 رويال جيسينگ

نيم تا يك ويال  با ني ناشتا ميل شود.

  مربای اسطوقدوس

20 دقیقه بعد از صرف نهار و شام 1 قاشق غذا خوری میل شود.

 مربای آمله

20 دقیقه بعد از صرف نهار و شام 1 قاشق غذا خوری میل شود.

محلول لاغری موضعی          مقداری از محلول را به ناحیه مورد نظر مالیده، روی آن سلفون کشیده سپس ورزش کنید.( قبل از مصرف محلول را کاملا مخلوط کنید.)

فایل های پیوست

ارسال نظر

نام

پست الکترونیک

پیام شما


نظرات کاربران


مطالب مشابه